Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır ?

- Advertisement -

Dropbox Nedir sorusunun cevabını en sade şekliyle verelim. Dropbox son zamanlarda adından sıkça söz ettiren bir çevrim içi depolama alanıdır. Bunu her yerde ulaşabileceğimiz ama yanımızda taşımamıza gerek olmayan bir usb bellek olarak görebilirsiniz.

Dropbox nedir sorusunu en sade şekli ile tanımladık şimdi ayrıntısına inelim ve Dropbox nasıl kullanılır ondan bahsedelim.

Dropbox Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Öncelikle bir usb bellek olarak tanımladığımız Dropbox’ ı kullanabilmek için tek şart İnternet erişimimizin olmasıdır. İnternetimizin olduğu her yerden bu online usb belleğimize her cihazdan ulaşabiliriz ve verilerimizi bize sunulan ücretsiz 2GB hafızaya kadar saklayabiliriz. Evet Dropbox bize sadece ücretsiz olarak 2GB depolama alanı sunuyor. Bu depolama alanını yükseltmek istiyorsak belirli bir ücret ödememiz gerekiyor. Dropbox’ ın bu kadar popüler olmasının nedeni ise neredeyse her platform da bulunuyor olması. Dropbox’ ı kullanabileceğiniz sistemler Windows, Mac ve Linux. Mobil platformlarda ise Android, iOS , BlackBerry sistemleri.


Buraya tıklayarak Dropbox’ ın sitesine ulaşabilir ve kullandığınız platforma uygun olanını indirerek dosyalarınızı 2GB hafızaya kadar ücretsiz olarak saklayabilirsiniz. Bu sakladığınız dosyalara İnternet erişimine sahip olduğunuz her yerden ulaşmanız mümkün, zaten bu özelliği ile Dropbox ön plana çıkan bir uygulamadır.

Dropbox hakkındaki tüm sorularınızı bize yorum olarak gönderebilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz