Facebook Çalma Patlatma ve Hesap Güvenliği

- Advertisement -

Facebook Çalma başlığı altındaki konumuz programsız ve tamamen bilgiye dayalı bir olaydır. Facebook hesabını çalacağınız kişinin kayıtlı mail adresini bilmek ve onunda şifresini bulmak zorundasınız. Bu işlemleri yapabilirseniz, Facebook hesabını çalabilirsiniz. Eğer bilmiyorsanız hiç bir şey yapamazsınız, Facebook güvenliğinizi sağlamak için aşağıdaki üç ana kurala uymanız gerekiyor.

Şunuda belirteyim artık instagram veya facebok şifre kırmak öyle çocuk oyuncağı bir şey degil.

Facebook Çalma Nasıl Yapılır ?

1. Facebook Çalma Programları: Bunlar tamamen yalandır ve sizin Facebook şifrenizi çalmaya yönelik saldırılardır. Bunlara asla inanmayın, hiç bir program size birinin Facebook şifresini bulamaz, o yüzden bunu kafanızdan çıkartın.

2. Facebook Şifremi Unuttum Yöntemi: Bu yöntem bir açıktı ve Facebook bunu kapattı, şimdi bu yöntemle Facebook şifresini alamazsınız.

3. Bilgilerinizi paylaşmanız: Mail adresinizi, kişisel bilgilerinizi, mail adresinizin gizli sorusunu kimseyle paylaşmayın ve gizli sorunuzu başkalarının tahmin edebileceği bir soru olarak belirlemeyin.

Evet bu üç ana kurala uyarsanız hesabınız güvende demektir.

Facebook Şifremi Nasıl Belirlemeliyim ?

Şifreniz hesap güvenliği olayında ilk sıradadır. Güçlü bir şifre belirlemeniz sizin hesabınızın güvende olması için gerekli ilk adımdır. Peki ama güçlü bir şifre nasıl belirlenir ?

Facebook Güçlü Şifre Nasıl Olmalıdır ?

  • Doğum tarihiniz, nişan tarihiniz gibi belirli bir tarih olmamalıdır.
  • Kesinlikle ve kesinlikle anlamsız olmalıdır.
  • Büyük küçük harf, rakam ve özel işaretler içermelidir.
  • Şifre yalnızca harflerden ve rakamlardan oluşmamalıdır.
  • Şifrenizi kimse ama kimse ile paylaşmayın.
  • Eğer şifrenizi değiştiriyorsanız, eski şifreniz ile alakası olmamalıdır.
  • Şifreniz de boşluk kullanabilirsiniz.

Sizin için aşağıda 2 adet güçlü şifre örneği veriyorum, sizde buradaki şifrelere benzer şifreler oluşturabilirsiniz. Bu şifreler hem büyük hem küçük harf, hem rakam hem de özel işaret içeriyor ve tamamen anlamsızdır, o yüzden bu şifreler çok güçlüdür ve tahmin edilmesi imkansızdır.

Ua45**suneA

Yusab12***

Not: Yukarıdaki şifreler örnek olarak verilmiştir.

Facebook Hesaplarınız artık güvende burada yazılanlara ek olarak sormak istedikleriniz varsa eğer bize yorum gönderebilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz