Facebook Gameroom Nedir, Nasıl Kullanılır?

- Advertisement -

 Günümüz sosyal medyasının kurucusu olarak Facebook’u göstermek yanlış olmaz. Facebook iki milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla en çok kullanılan platformlardan biri. Facebook satın alıp kendisine kattığı WhatsApp ve Instagram gibi şirketlerle de büyümesini sürdürüyor.

Bildiğiniz gibi Facebook arkadaşlarla iletişimde olmayı sağlayan bir platform olarak bilinmesi kadar oyun için kullanılan bir platform olarak da biliniyor. 7’den 70’e herkes tarafında oynanan oyunlara sahip. Hatta Facebook’u sadece oyun için kullanan insanlar bile var. Facebook da bu özelliği düşünürek yeni bir hamle geliştirdi Facebook Gameroom.

Uygulama Facebook’un oyunlarının olduğu bir uygulama. Fakat Facebook Gameroom adından söz ettirmek istiyorsa sadece buraya özgü oyunların da olması gerektiğini düşünüyoruz. Platform Facebook’u andırıyor fakat içinde sadece oyunlar var. Oyun platformu dendiğinde akla ilk gelen Steam’e şu an için rakip olması söz konusu değil fakat ilerde Facebook yapacağı değişikliklerle belki bunu sağlayabilir.

Facebook Gameroom Nedir ( video)

Facebook Gameroom Nasıl Kurulur?

Buraya tıklayarak indireceğiniz siteye gidebilirsiniz. Kurulum dosyasını indirdiğinizde Facebook Gameroom dünyasına girmiş olacaksınız. Belirtildiği gibi çalışması için bilgisayarınızın Windows 7 veya üstü bir sisteme sahip olması gerekiyor. Ayrıca NET Framework 4 veya üstü ve Adobe Flash Player’a ihtiyacınız var. Bunlar bilgisayarınızda yüklüyse indirip Facebook’un oyun dünyasına girebilirsiniz. Belirtmekte fayda görüyoruz ki bazı kaynaklara göre Facebook Gameroom tarayıcıdan oyun oynamaya göre daha fazla internet tüketiyor. Bunu göze alıyorsanız indirmenizi öneririz.

Facebook Gameroom sadece oyun oynamak isteyen kişilerden oluşan bir platform olduğu için oyun severlerin hoşuna gidecektir. Tabii ki sohbet için bir chat sistemine de sahip. Oyunları tek başınıza oynayabildiğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayabilirsiniz hatta tüm dünyadan insanlarla karşılıklı oynamanız da mümkün. Puan tabloları ve liderlik yarışları da oyuncular arasındaki rekabeti artırmak için düşünülen ayrıntılardan.

Facebook Gameroom genel olarak böyle bir platform. Umarız bir fikir sahibi olmanıza yardım edebilmişizdir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Aşağıdaki videoyu izleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz