Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır (RESİMLİ)

- Advertisement -

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen Facebook canlı yayınları aldı başını gidiyor. Peki bizler bu canlı yayını nasıl yaparız? Facebook’tan canlı yayın yapma aslında oldukça basit bir işlem bu yazıda sizlere nasıl canlı yayın yapılacağını en basit yoldan anlatacağım ve sizlerde artık gece gündüz canlı yayın açabileceksiniz. Facebook canlı yayın sistemini aslında düşmanı olan Twitterın canlı yayın sistemi Periscope’a karşı çıkardı.

Gerek Facebookta açılan canlı yayının tüm takipçilere ve arkadaşlara bildirim olarak gitmesi gerekse arkadaşlar tarafından izlenen yayının sizlere gözükmesi Facebook’un canlı yayın sistemini daha yaygın bir konuma getirdi. Tamam usta onları geç ben Facebooktan nasıl canlı yayın yaparım onu anlat bana diyorsanız;

Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Oldukça basit olan bu işlemi sizlere anlatıyorum. Öncelikle canlı yayın özelliğini bilgisayarınızdan yapamıyorsunuz sadece mobil cihazlardan yapabilirsiniz.

1- Şimdi Facebook’ta canlı yayın yapabilmeniz için iOS veya Android cihazınızdan Facebook uygulamasını açıyoruz.

2- Ardından karşımıza çıkan “Durum Güncelle” butonuna basıyoruz.

Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır (RESİMLİ) 1

3- Alt tarafta önümüze “Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacak; bu butona bastığımız anda canlı yayın bölümüne geçiyoruz ve bize canlı yayın başlığımızın ne olduğunu soruyor. Nasıl bir başlık istersek koyuyoruz; ondan sonra hemen altında bulunan burası önemli canlı yayınımızın kimlere hitap edeceğini kimlerin izleyebileceğini soruyor. Ordan seçimimizi arkadaşlar,vs kimlerin izlemesini istiyorsak ayarlıyoruz. Hepsini yaptıktan sonra kocaman mavi “Canlı yayına geç” butonuna basarak başlayabiliriz.

Facebook’tan Canlı Yayın Nasıl Yapılır (RESİMLİ) 2

Görülen köy kılavuz istemez gerçektende çok basit bir işlem arkadaşlar bir kere yaptığınızda zaten sular seller gibi ezberlemiş olacaksınız. Dediğim gibi web sürümünde bu özellik bulunmamakta sadece mobil cihazlar telefon ve tabletlerde canlı yayın yapabilirsiniz. Heralde yasaklara değinmeme gerek yok her ortamda olduğu gibi şiddet içerikli ve pornografik canlı yayınlar hesabınızın kapatılmasına sebep olur. Böyle yayınlardan uzak durun diyoruz hepinize bol like içeren canlı yayınlar diliyoruz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz