Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir, Kurulur? (Resimli)

- Advertisement -

Fortnite Battle Royale oyunu çıktığı ilk günden itibaren oyun piyasasında fırtınalar estirmeye başladı. Daha çıktığı ilk günden 1 milyondan fazla oyuncu sayısına ulaşan Fortnite Battle Royale oyunu bu başarısını giderek artırıyor.

Türkiye’de oyuna oldukça ilgi gösteriyor. Bizde arkadaşlarımız oyunu nasıl indirip kurabilir diye bir anlatım gerçekleştirelim dedik. Şimdi aşağıdan resimli anlatım olarak oyunu nasıl indireceğinizi ve kuracağınızı bulabilirsiniz.

Fortnite Battle Royale Nasıl İndirilir?

Oyunun yayımcısı Epicgames firması arkadaşlar o yüzden öncelikle resmi siteye gidip üyelik oluşturmamız gerekiyor. Oyunu indirmeye başlamadan önce oyuna üye olmalıyız, buraya tıklayarak üyelik oluşturacağınız bölüme geçebilirsiniz. Kayıt formunda adınız, soyadınız, e-posta adresiniz gibi bilgileri girmeniz isteniyor. Turkey seçiyorsunuz, ardından adınız ve soyadınız, daha sonra benim Yeknot.com yazdığım yere siz oyunda görünmesini istediğiniz adınızı yazıyorsunuz. Daha sonra son olarak E-posta adresinizi ve şifrenizi yazarak kaydı tamamlıyorsunuz.

Hesabınızı oluşturduktan sonra oyun indirmeye müsait hale geliyor ve karşınıza aşağıdaki oyun indirme ekranı geliyor. Aşağıdaki ekran geliyor ancak tarayıcı otomatik olarak hangi işletim sistemi kullandığınızı biliyor ve otomatik olarak indirme işlemi başlıyor. Eğer otomatik indirme işlemi başlamazsa işletim sisteminizi hangisiyse ona tıklayarak indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Bu indirdiğimiz oyunun kendisi değil, oyunun istemcisi, hemen inecek ve ardından oyunu yükleyip, çalıştıracağız.

Fornite Battle Royale Nasıl Kurulur?

Dediğim gibi az önce kayıt olup indirdiğimiz şey oyunun istemcisiydi, onu yükledikten sonra karşınıza aşağıdaki oturum açma ekranı gelecek. Burada kayıt olduğunuz e-posta adresini ve şifrenizi girmelisiniz.

Oturum açtıktan sonra direk karşınıza “Install” yazısı gelecek, sol tarafta, oradan Install diyerek oyunu indirmeye başlayabilirsiniz. Install yazısının ardından oyunun yükleneceği yeri soracak direk ilk gelen yere onay verin. Bu kadar bitti, daha sonra oyunu indirme işlemi tamamlanınca oyuna girerek oynayabilirsiniz.

Tüm adımlar bitti, aslında çok basit adımlar ancak hiç bir yerde takılmayın diye her adımı resimli olarak anlattım, umarım çok anlaşılır ve basit olmuştur. Ancak yine de takıldığınız bir yer varsa yorum yazmanız yeterlidir, yardımcı olmaya çalışırım. Bu arada söylemek istediğim son bir not daha var.

NOT: Arkadaşlar oyun yalnızca 64 bit işletim sistemlerinde çalışmaktadır. Maalesef 32 bit işletim sistemlerini desteklemiyor. 32 bit işletim sistemi hatası alırsanız bu konuda yapabileceğiniz tek şey bilgisayarınızı 64 bit yapmak olacaktır.

Ayrıca aşağıdan diğer Fornite Battle Royale konularımıza göz atabilirsiniz. Oyunun sistem gereksinimlerine bakma fırsatı bulmadıysanız yine aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz