Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google’ı ?

- Advertisement -

Goole asistan şu an bir çok yeni android telefonda kullanılıyor. Peki siz google asistan ne kadar yarar saglayabiliyorsunuz.Şu an google asistan İpone telefonlarda kullanılan siriden çok daha gelişmiş bir durumda.Google asistan eller serbes Google’ın Voice Assistant , kullanıcı “Ok Google” dediğinde tetiklenir. Bundan sonra, sistem ne söylediğinizi kaydeder ve sorularınızı yanıtlar, örneğin hava durumu tahminini bildirir, Google Haritalar’da bir rota oluşturur veya bir aramanın sonuçlarını görüntüler. Ancak, özelliği kullanmak için önce etkinleştirmeniz gerekir . Hazır iseniz bunu nasıl yapacagınızı anlatayım

Google asistan “Ok Google” Nasıl Etkinleştirilir
Ok Google aktivasyonu, akıllı telefonunuzdaki Google uygulamasında yapılmalıdır. Açtıktan sonra ekranın sağ alt köşesindeki Daha Fazla düğmesine dokunun ve Ayarlar> Ses’e gidin . Sonraki pencerede, Ses Eşleştirme (voice match ile Erişim seçeneğini seçin.

Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google'ı ? 1

sırayla resimlerdekini uygulayınız.

Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google'ı ? 2
Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google'ı ? 3
Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google'ı ? 4
Google asistanı etkinleştirme ve Ok Google'ı ? 5

Not : Bu prosedürü ilk kez yapıyorsanız , programın söylediklerinizi alabilmesi ve uygun yanıtları sunabilmesi için Google’a , özellikle de mikrofonunuza erişim izni vermeniz gerekecektir .

İşlev etkinleştirildiğinde, artık Ok Google ile Sesli Asistan sorgularını kullanabilirsiniz . En basit yol, ekranın altında sihirbazı başlatmanıza olanak tanıyan bir pencere görünene kadar Ana Sayfa düğmesini birkaç saniye basılı tutmaktır :

Akıllı telefonunuzda fiziksel Ana Sayfa düğmesi yoksa , her zaman ekran çubuğunda görünen ve yukarıdaki resimde gösterilen kare simgeye basmaya devam edin.

Diğer seçeneğiniz, Google Uygulamasına geri dönmek ve arama alanının sağındaki mikrofon simgesine dokunmaktır . Aynı simgenin Google Haritalar, Gmail gibi diğer uygulamalarda ve hatta Google’a mobil tarayıcı üzerinden erişirken göründüğünü de fark edeceksiniz:

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz