Google Hakkında Bilmediğiniz 14 Şaşırtıcı Gerçek

- Advertisement -

Google İnternet’in tanımı haline geldi. Kuruluşundan bu yana 20 yıldan fazla zaman geçti ve yine de dünyanın en büyük şirketlerinden biri ayrıca hakkında çok az şey biliyoruz. Google hakkında daha fazla bilgi edinmek için makaleyi okuyun.

Larry Page ve Sergey Brin, dünyanın bilgisini organize etmek ve parmaklarınızın ucuna getirmek amacıyla 1996 yılında bugün Google olarak bildiğimiz bir araştırma projesine başladı. Başlangıçta “BackRub” olarak adlandırılan bir girişimin zenginlik hikayesinin bir başka paçavrası.

Anketlere göre, Google’ın internetteki arama payı yaklaşık% 92 ve 230’dan fazla şirket satın aldı. Google o kadar ünlü ki bugün google ya da google için fiil haline geldi. Google, her bir alfabenin altında İngilizce olarak birden çok şirkete sahiptir ve bu nedenle kendisini Alphabet (iddialı huh) olarak değiştirmiştir.

Ve muhtemelen Google hakkında bilmediğin o kadar çok şey var ki, Alphabet. Bugünün en yaratıcı şirketlerinden biri olan Google hakkında bazı şaşırtıcı gerçeklere göz atalım .

Google hakkında bazı ilginç gerçekler!

1. Google’ın 40 GB Veritabanı

İlkel günlerinde, tüm Google on adet 4 GB sabit diske sıkıştırılmıştı. Bugünün ne kadar büyük olduğunu biliyor musun? 100 milyon GB civarında bir şey.

2. Googol Öyle mi?

Google Hakkında Bilmediğiniz 14 Şaşırtıcı Gerçek 1

1 Trilyon dolarlık şirketin adı Googol olacaktı ancak yatırımcıların yazım hatası nedeniyle Google oldu.

3. Minimalist Ana Sayfa

Google’ın neden bu kadar seyrek ve basit bir ana sayfası olduğunu hiç merak ettiniz mi? Sonuçta en iyi tasarımcıları alabilir, doğru! Larry ve Brin Google’ı oluşturduğunda, güzel görünen bir ana sayfa yapmak için yeterli HTML bilmiyorlardı. Basit bir arayüz olduğu için ona bağlı kaldılar.

4. Her Hafta Yeni Şirket Edinmek

Google Hakkında Bilmediğiniz 14 Şaşırtıcı Gerçek 2

Google’ın neden bu kadar zengin ve yaratıcı olduğunu biliyor musunuz? Çünkü neredeyse her şirketin sahibi. Google, 2010’dan bu yana her hafta ortalama bir yeni şirket ediniyor.,

5. Her zaman o kadar hızlı değildi

1999’da, Google yeni bir kullanıcı iken, arama devi taraması ve internette 50 milyon web sayfası neredeyse bir ay sürdü. Bugüne hızlı ilerleyin, iş birkaç saniye içinde yapılabilir.

6. Google Görseller’i beğendiniz mi? Teşekkürler Jennifer Lopez

En büyük özelliklerinden biri olan Google Görsel Arama 2001’de piyasaya sürüldü ve nedeni sizi şaşırtacak. Amerikalı aktris Jennifer Lopez, Versace’den yeşil bir elbise giydi ve o kadar çok insan, arama motorunun kaldıramayacağı elbisenin resmini Google’da araştırdı. İşte o zaman Google Görseller doğdu.

7. Düşük Notlar? Harika !!

Google, GPA’larınızı denetler ve bunun yerine bazı gerçek geliştirici becerileri arar. Aslında, çalışanların% 14’ünün üniversiteye bile gitmediği ekipleri vardı. Şimdi, kendini şanslı hissediyor musun?

8. Google Eğlenceli Hileler

Google Hakkında Bilmediğiniz 14 Şaşırtıcı Gerçek 3

Google akıllıdır ve eğlencelidir. Sıkıldıysanız, Google’ın sizin için bir dizi eğlenceli numara vardır . linki tıklayarak ulabilirsiniz.

9. Her Gün Yeni Aramalar

Google her gün daha önce hiç görmediği arama sorgularının yaklaşık% 16-20’sini görüyor. Sanırım herkes benzersizdir…

10. Kendi Kendini Programlayabilen Bilgisayar

Google tamamen gelişmiş teknolojiye sahiptir. Google’ın kendi kendini programlayabileceği kadar gelişmiş bir bilgisayar geliştirdiğine inanılıyor. Tanrım, lütfen bir Skynet yaratma. Arama devi, kendi kararlarını alarak oyunlarda insanları yenebilecek AI sistemleri yaratmayı başardı.

11. Çalışmak İçin En İyi Şirket

Google Hakkında Bilmediğiniz 14 Şaşırtıcı Gerçek 4

Şirketin çalışanları en büyük varlıklarıdır ve Google bunu bilir. En iyi çalışma kültürüne sahiptir ve Fortune tarafından defalarca çalışılacak en iyi şirket seçilmiştir .

12. Google Düğün Planlamak İçin Kullanılır

Google.com/weddings , insanların düğünlerini planlamalarına yardımcı olan şirket tarafından sağlanan ücretsiz bir hizmetti ve Google düğün planlayıcısı sayesinde çoğu evlendi.

13. Google Ölümü İyileştirmeye Çalışıyor

Google’ın yaşlanmayı durdurmak ve nihayetinde ölümü iyileştirmek için deneyler yürüten bir yan şirketi Calico vardır .

14. Kendimi Şanslı Hissediyorum. Google Değil Olsa

Google, sırf reklamsız arama yaptığınızdan emin olmak için, ‘Kendimi şanslı hissediyorum’ düğmesi nedeniyle yılda 100 milyon dolar kaybeder.

Bu makaleyi ilginç buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda bize anlatın.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz