Herhangi bir cihazda güvenli ve ücretsiz arama yapın ( uzaktan egitim )

- Advertisement -

Windows, Android, iOS, macOS, Linux ile şifreli, uygulamalar, hesaplar ve kayıt olmadan bire bir veya grup aramaları Telefon olmadan telefon mu görüşme si dahi yapabilirsiniz, uzak (tele) tonlar (fon) da ekstra bir cihaz olmadan çalışır – özellikle bir akıllı telefonun bir telefonla neredeyse hiçbir ortak yanı olmadığı için. Bu, aslında video konferans için bilinen bir araç : Jitsi. Ve Jitsi, bunu mümkün olan en karmaşık şekilde ortaya koymak için aptalca bir ses iletişim çözümü olarak da çalışıyor zoom alternaif olabilir …

meet.jit.si
Jitsi, kendiniz çalıştırabileceğiniz veya tarayıcıda meet.jit.si şeklinde kullanabileceğiniz açık kaynaklı bir konferans yazılımıdır . Bununla ilgili özel olan şey: Bir kayda, hesaba veya fazladan bir uygulamaya ihtiyacınız yok – tarayıcı yeterli.

Herhangi bir isimle yeni bir oturum başlatır ve bağlantıyı paylaşırsınız. Akıllı telefonlar genellikle sizden Jitsi uygulamasını yüklemenizi isteyecektir, ancak ücretsiz ve reklamsız olduğu için bu bir sorun olmamalı. Gerekirse Jitsi orada tarayıcıda da çalışır.

Basitliğine ek olarak, Jitsi’nin iki büyük artısı vardır: İletişim isteğe bağlı olarak uçtan uca şifrelenmiştir ve elbette 50’ye kadar katılımcı için grup tartışmaları için de uygundur!

itsi, mevcut mikrofonları ve hoparlörleri hiç çaba harcamadan kullanabildiğiniz için, özellikle de dizüstü bilgisayarınızda veya PC’nizde otururken süper pratiktir; bu, ses kalitesi açısından genellikle normal bir telefon görüşmesinden çok daha iyidir. Ve tabii ki: Gerekirse, Jitsi çağrısına herhangi bir zamanda bir video görüntüsü ekleyebilir, yazı tahtaları kullanabilir, bağlantıları ve videoları paylaşabilirsiniz vb.

Jitsi ile ne bir ücrete tabi olma eğiliminde olan bir yazılım telefonuna, ne Telegram veya Whatsapp gibi mesajlaşıcılara ve hatta bir telefon numarasına bile ihtiyacınız yok. Ve bir başka güzel şey: ofiste dizüstü bilgisayarda bir konuşma başlatabilir, sonra eve gitmek için akıllı telefonunuza geçebilir ve sonra evde PC’de devam edebilirsiniz – klasik bir telefon görüşmesi yapmak o kadar kolay değil.

1. Jitsi konferansını başlatın

Prosedür son derece önemsizdir: Önce meet.jit.si sayfasını ziyaret edin ve “Toplantıyı başlat” düğmesini kullanın – ister verilen adla ister sizin seçtiğiniz adla.

Başlamadan önce, Toplantıya katıl altında birkaç seçenek göreceksiniz : Burada kendinize herhangi bir ad verebilir, toplantı bağlantısını kopyalayabilir ve video görüntüsünü devre dışı bırakabilirsiniz.

Herhangi bir cihazda güvenli ve ücretsiz arama yapın ( uzaktan egitim ) 1

mikrofon sembolü Ağırlıklı olarak ses girişini ve çıkışını seçin. Her ikisini de doğrudan iletişim kutusunda test edebilirsiniz: Girişlerde / mikrofonlarda seviyeyi sağda görebilirsiniz – test etmek için istediğiniz mikrofona kısaca vurmanız yeterlidir.

Herhangi bir cihazda güvenli ve ücretsiz arama yapın ( uzaktan egitim ) 2

Çıkışlarda, farenizi üzerine getirdiğiniz anda bir test düğmesi alırsınız.

Herhangi bir cihazda güvenli ve ücretsiz arama yapın ( uzaktan egitim ) 3

Ardından , Toplantıya katıl ile konferans / telefon görüşmesini başlatırsınız .

İpucu: Elbette arkadaşlarınız, aileniz, bölümünüz veya okul sınıfınız için “sabit” bir sohbet odası ayarlayabilir ve tarayıcıda kalıcı olarak açık tutabilirsiniz – bu şekilde, örneğin dinlenme odasında olduğu gibi kolayca sohbet edebilirsiniz. ya da kahve mutfağı yapardı. Ya da başka bir deyişle: Bir konferansı, habercilerdeki gruplar gibi kullanabilirsiniz – yalnızca asenkron metin iletişimi yerine senkronize sesli iletişim olarak.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz