Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur 2021

- Advertisement -

Instagram hesabı 2021 nasıl dondurulur diye araştırıyor iseniz sizde sosyal medya’dan bir süre ayrı kalmak isteyenlerden birisiniz demektir.2021 yılında instagram hesabı değiştirmek nasıl ? Yek link ile instagram hesabı nasıl degiştirilir. Aslında Instagram hesap dondurma işlemi oldukça basit bir işlem ancak, bu işlem nedense mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Gerekçesini bende bilmiyorum, ancak bu işlemi bilgisayardan yapmanız sadece 1 dakikanızı alacak. Bir çok kişi Instagram hesabımı donduramıyorum diyor, çünkü o arkadaşlar hesaplarını mobil uygulama üzerinden dondurmaya çalışıyorlar. Maalesef bu mümkün değil, hesabınızı ancak Web uygulaması üzerinden dondurabilirsiniz.

Instagram hesap dondurma işlemini resimli olarak anlatacağım, ayrıca bununla ilgili önden bir kaç bilgi de vereyim. Instagram hesabınızı dondurduğunuz anda aramalarda gözükmeyeceksiniz. Ancak tekrar giriş yaptığınızda hesap dondurma durumunuz iptal olacak ve hesabınızı eskisi gibi kullanabileceksiniz.

Evet şimdi adım adım Instagram hesabı nasıl dondurulur onu anlatalım. Takılacağınız bir yer olacağını sanmıyorum ancak aklınıza takılan her şeyi yorum yazarak sorabilirsiniz.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur?

Tekrar belirtmekte fayda var Instagram hesabı mobil uygulama üzerinden dondurulamıyor. Bu işlemleri mobil uygulama üzerinde yapmaya çalışırsanız hesabımı dondur seçeneğini göremezsiniz. O yüzden bu işlemleri bilgisayardan yapmanız gerekiyor.

1- İlk olarak buraya tıklayarak Instagram resmi sitesinden hesabınıza giriş yapın.

2- Giriş yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. Daha sonra kırmızı ile işaretlediğimiz 1. adıma tıklayın ve daha sonra “Profili Düzenle” sekmesine tıklayın.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur 2021 1

3- Profili Düzenle dedikten sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir, daha sonra buradan en altta yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” sekmesine tıklayın ve devam edin.

Instagram Hesabı Nasıl Dondurulur 2021 2

4- Daha sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. “Hesabını neden kapatıyorsun” sorusuna istediğiniz cevabı verebilirsiniz. Gördüğünüz gibi ben “ara vermek istiyorum” cevabını seçtim. Daha sonra devam etmek için şifrenizi girin ve en altta yer alan “Hesabı geçici olarak kapat” butonuna tıklayın. Tamamdır artık Instagram hesabınızı dondurma işlemini başarıyla tamamladınız.

Instagram Dondurulan Hesap Nasıl Açılır?

Artık Instagram kullanıcı sizi aradıklarında bulamayacaklar, tekrar Instagram’a dönmek istediğinizde hesabınıza mobil ve masaüstü fark etmez her hangi bir yerden giriş yapmanız yeterlidir. Tekrar giriş yaptığınızda hesabınız dondurma durumundan çıkacak ve aktif olarak tekrar Instagram aramalarında gözükmeye başlayacaksınız.

Instagram hesabı nasıl dondurulur konumuz burada bitti, takıldığınız bir yer olursa yorum yazmanız yeterlidir. Ayrıca Instagram hesap dondurma işlemi yukarıda da bahsettiğim gibi mobil uygulama üzerinden yapılamıyor. Web üzerinden yapmaya çalışırken bir çok kişi şifresini unuttuğunu fark ediyor. Çünkü uygulama üzerinden bir kere açtıktan sonra bir daha şifreye gerek duymuyor, işte eğer sizde şifresini unutanlardan iseniz aşağıdaki Instagram şifremi unuttum adlı konumuza göz atabilirsiniz. Ayrıca ilginizi çekebilecek diğer Instagram konularımıza da bakabilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz