Instagram tbt Nedir, tbt Ne Demek?

- Advertisement -

neredeyse tüm sosyal mecralarda artık hashtag(#) dönemi hakim durumda hashtaglerden bahsedecek olursak kısaca yaptığımız paylaşımı anlatan ve diğer tanımadığımız insanlarla paylaşımın etkileşimini sağlayan kelimeler. Başına kare işareti “#” koyduğumuz tüm kelimeler boşluk bırakmaksızın hashtag sayılır. Bu sosyal medya sitelerindeki bazı belirli hashtagler dünya çapında kullanıma sahiptir. Eminim buu hashtagleri sizlerde ne olduğunun farkında olmadan kullanıyorsunuzdur.

Tbt Nedir ve tbt Ne Demek

Bunlardan en çok kullanılanlardan biri olan “tbt” hashtagi ne demek? Bu tbt hashtagi 2010 yılında meydana çıkmış bir hashtagdir. Popülerliğini kaybetmeden sürekli arttırarak günümüzde de en çok kullanılan hashtagler arasında ilk sırayı alır. Tbt ingilizce bir cümlenin kısaltılması olan “throw back thursday” dan gelmektedir. Peki bu cümleyi Türkçemize çevirecek olursak ne olur? Bu cümlenin çevrimi perşembeye geri dönüş olur. Aslında pek anlamlı olmasada o dönemlerde yayılan bu hashtag bu haliyle kalmış durumda.

Tbt Nerde Kullanılır

Peki bu “tbt” hashtagini bizler nerelerde kullanabiliriz. Tbt hashtagi anlamından birazda anlaşılacağı gibi daha önceden çekmiş olduğunuz bir fotoğrafı veya videoyu yüklerken kullanabilirsiniz. Belki perşembe gününe geri dönmüyorsunuz ama eskiden kalma bir paylaşım yaptığınızı takipçileriniz ve bu hashtag üzerinden arama yapan herkes anlayacaktır. Sizde geçen hafta çektiğiniz fakat bugün paylaştığınız bir fotoğrafınızda “#tbt” hashtagini kullanmayı deneyebilirsiniz. Bu hashtagin size getirisi bir kaç fazladan beğenme olabilir.

Sevgili sosyal medya kullanıcıları “tbt” hashtagimiz bu şekildedir. Sizinde sormak istediğiniz başka hashtagler olursa yorum olarak paylaşmaktan çekinmeyiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz