Kablosuz Ağların WiFi’lerin Görünmeme Sorunu ve Çözümü

- Advertisement -

Akıllı telefonlarımızın olmassa olmazı ne dersek hepimizin vereceği cevap kuşkusuz internet olur. Akıllı telefonlarımızın neredeyse bütün özelliklerini kullanabilmemiz için internete ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyaç duyduğumuz internetide çoğunlukla WiFi yani kablosuz ağlardan sağlarız. İnternetin bu kadar yaygınlaştığı dönemde artık her köşe başında WiFi kablosuz ağlar bulunmakta. Bizde akıllı telefonlarımızın WiFi özelliğini kullanarak telefonumuzun internet gereksinimi bu şekilde ücretsiz sağlıyoruz.

Akıllı telefonumuzun internet gereksinimini sağlayan bu kablosuz ağlara bağlanırken zaman zaman çeşitli sorunlarla karşılaşmaktayız. Bu sorunların ana sebepleri çoğunlukla o kablosuz ağlardan kaynaklansada zaman zaman bağlantı problemlerinin bizim akıllı telefonlarımızdan da kaynaklandığı oluyor. Şimdi sizlere karşılaşabileceğiniz olası bu problemleri nasıl çözeceğinizi anlatıcaz.

Kablosuz Ağların WiFi’lerin Görünmeme Sorunu Nasıl Çözülür

Sizde bağlanmanız gereken normalde sinyalini daha öncede aldığınız yerde kablosuz ağları WiFi’leri göremiyorsanız yeniden bazı yapılandırmalar yapmanız gerekmektedir.

  • Öncelikle akıllı telefonunuzun ayarlar bölümüne girin.
  • Daha sonra ağ ayarları bölümüne geçiş yapın.
  • Ağ ayarları bölümünde bulunan ağ ayarlarını sıfırlayın.
  • Sıfırlama işlemini gerçekleştirdikten sonra akıllı telefonunuzu yeniden başlatarak sorunun çözüldüğünü görün.
  • İşlemleri tamamladıktan sonra etrafınızda görülmeyen kablosuz ağlar size görünür ve bağlanılabilir şekilde sıralanacak.

Evet arkadaşlar işlem bu kadar basit ve kısa sizde WiFi ağlarının görünmeme sorunundan müzdaripseniz bu yolu deneyerek sorunu çözebilirsiniz. Başka türlü kablosuz ağ sorunlarınız varsa yine bu yönetimi deneyerek sonuç elde edebilirsiniz. Eğer bir sonuca ulaşamaz iseniz yorum yaparak bizlerden yardım isteyebilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz