Kapatılan Facebook Hesabı Nasıl Açılır?

- Advertisement -

facebook hesabı olmayan insanların çok küçük bir azınlık olduğunu söylemek yanlış olmaz. Birçok sosyal medya platformuna üye oluyoruz ve bazen tek hesapla yetinmeyip birden çok hesap kullanmayı tercih ediyoruz. Facebook da iki milyara yaklaşan kullanıcı sayısıyla en çok kullanılan sosyal medya platformlarının ilk sıralarında yer almakta. Bu yüzden Facebook aynı kişiye ait birden çok profili ve sahte profilleri kapatmaya başladı. Kapatılan profillerden bahsetmek gerekirse sahte isimli profiller, aşırı arkadaşlık isteği gönderen ve daima reklam yapan profiller demek doğru olacaktır.

Hesaplarına giremeyip ”hesap kapatıldı” uyarısıyla karşılaşan ve hesabına tekrar girmek isteyen kullanıcılar bu nasıl yapacaklarını araştırmakta biz de onlara yardımcı olmaya çalışacağız.

Facebook Hesaplarının Kapatılmasının Nedenleri Nelerdir?

Sahte ad ve soyad kullanan profiller,

Tanımadığınız kişilere sıklıkla arkadaşlık isteği göndermeniz,

Uygunsuz paylaşımlarda bulunmanız,

Facebook uyarılarını dikkate almamanız gibi nedenlerden dolayı hesabınız kapatılmış olabilir.

Kapatılan Hesabı Tekrar Açmak

Eğer hesabın sahibiyseniz hesabınızı açmanız kolay olacaktır. Kişisel bilgilerinizle beraber Facebook’u profilin sahibi olduğunuza ikna etmeniz gerekmektedir.

Bu sayfaya giderek işleminize başlayabilirsiniz.

Açılan sayfada ilk olarak e-posta ya da telefon numarası yazan kısma bu bilgileri girin. Ardından Facebook profilinizde yazan ve gerçek olması gereken ad ve soyadınızı da yazın. Kimliğiniz kısmına kimliğinizin ön yüzünü çektiğiniz fotoğrafı gönderin yalnız TC kimlik no, seri no vb. önemli kısımları kapatmayı unutmayın. İsim bilgileri, doğum tarihi ve fotoğrafınız yeterli olacaktır. Ek bilgiler kısmına da profilin gerçek sahibi olduğunuzu yazabilirsiniz.

Hesabım Ne Zaman Açılır?

Bilgilerinizi doğru gönderdiyseniz ve bilgileriniz Facebook tarafından kabul edilip uygun bulunursa hesabınıza 4-13 gün gibi bir sürede erişebilirsiniz.

Umarız yardımcı olabilmişizdir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz