Mobil Legends Kasma Sorunu Nasıl Çözülür?

- Advertisement -

Oyun severlerin uzun süredir cep telefonu ve tabletlerden oynadığı oyunlardan biri de Mobile Legends. Mobile Legends ortalığı kasıp kavuran oyun League of Legends’ın mobil hali. Oyunu oynayan kişiler fark etmiştir ki oyundaki karakterler benzerlik gösteriyor. Lol’deki karakterler biraz değiştirilerek ve yeni isimlerle Mobile Legends oyununda bulunuyor. Oyun League of Legends ile karşılaştırıldığında tabii ki daha basit kalıyor.

Online oyun oynarken olan kasmalar her oyuncuyu çok sinirlendirir. Maalesef Mobile Legends oyununda da kasmalar olabiliyor. Bu kasmaların nedenlerini ve nasıl çözülebileceğini sizinle paylaşacağız.

Yüksek Ping

Eğer ping değeriniz yüksekse bu kasılma sorunu yaratacaktır. Pingin en fazla 100 olması gerekiyor. Kablosuz bağlantı ile oynuyorsanız daha iyi bir bağlantıya geçebilirsiniz.  Mobil veri kullanıyorsanız kablosuz bağlantıya bağlanıp oynamanız daha sağlıklı olacaktır.

Mobil Legends tanıtım video

Yüksek Ram

Cihazınızdaki Ram kullanımının fazla olması da oyunun kasılmasına sebep olabilir. Ramı temizleyerek kasılmaları engellemeniz mümkün. Cihazınızda Ram temizlemek için bir uygulama bulunuyor olabilir eğer yoksa cihazınızın mağazasından da Ram temizlemek için birçok uygulama bulabilirsiniz.

Telefonunuzdaki gereksiz uygulamaları silerek telefon hafızasını rahatlatabilirsiniz. Arka planda gereksizce çalışan uygulamaları kapatabilirsiniz.

Yetersiz Sistem

Telefonunuz oyunu kaldırmıyor olabilir. Oyunun istediği sistem bilgileri ise:

  • Android 4.0+ ||İos 6.0 +
  • 1 GB Ram
  • 4- Core işlemci

Bunları karşılayan bir cihaza sahip değilseniz oyunun kasması muhtemeldir. Farklı bir cihazdan girip kasıp kasmadığını kontrol edebilirsiniz.

Kasma sorunu için çözümlerimiz bu kadardı. Umarız yardımcı olabilmişizdir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz