NonoLive Nedir, Nasıl Kullanılır?

- Advertisement -

Sosyal medya kullanımın artmasıyla birlikte genişleyen sosyal medya alanı farklı birçok kullanıcının buluşabileceği farklı sosyal medya alanlarının doğmasına yol açmaktadır. Bu sosyal medya alanlarının çeşitliliği resim/video gibi görsel paylaşımların yoğun olduğu sosyal medya alanlarından sadece yazının ön planda olduğu paylaşımlara sahip sosyal medya alanlarına kadar varmaktadır. Eğer tam olarak NonoLive nedir ve NonoLive nasıl kullanılır sorularının cevaplarını merak ediyorsanız lütfen okumaya devam edin.

Yazıdan daha çok görselliğin ön plana çıktığı ve görsellikler üzerinden iletişim geliştiği günümüz yaşantısında sosyal medyada da buna paralel bir gelişme olmasına yol açmaktadır. Öncelikle yalnızca resim paylaşımının ön plana çıktığı instagram snpachat gibi sosyal medya alanları yoğun kullanıma geçti. Fakat resim paylaşımının da yetmemesi kısa videoların paylaşımına doğru yöneltti. Ve kullanıcılardan oluşan bu talebe karşılık farklı sosyal medya alanları ortaya çıktı ve bu alanlarda video paylaşımları gerçekleşti. Video paylaşımının önünü açtığı bir diğer özellik ise canlı yayın yapıldığı videolu paylaşımlar oldu. Birçok sosyal medya kullanıcı ise bu tarz paylaşımları adeta beklercesine kullanmaya başladı. Bu durumu tetikleyen en önemli adım ise Youtuber akımının çoğalmasıydı.

Canlı yayın yapılarak video paylaşımın gerçekleştiği sosyal medya alanlarından ön plana çıkan Persicope uygulamasıydı. Fakat bu tarz sosyal medya alanlarının yoğun kullanımı farklı canlı yayın video paylaşımlarının olduğu alanlarının çoğalmasını beraberinde getirecekti. İşte bu yazıda anlatacağımız NonoLive tam da böyle bir program.

NonoLive Nedir?

NonoLive yukarıda da belirttiğimiz gibi bir canlı yayın yapan bir video programıdır. Periscope gibi bu da bir mobil cihaz uygulamasıdır. Bu uygulama ile canlı yayın yaparak kullanıcılar kendi sosyal ağında canlı yayın olarak gerçekleştirdiğin videoları paylaşabilmektedir. NonoLive bir canlı yayın paylaşımı sağlarken aynı zamanda farklı NonoLive kullanıcılarının paylaşımlarına erişimi kolaylıkla sağlamaktadır.  Böylece NonoLive kullanıcıları paylaşım yapmasalar dahi diğer kullanıcıların canlı yayın olarak paylaştıkları videolara erişebilmektedir.

İlk olarak Play Store üzerinden Andorid işletim sistemine sahip akıllı cihazlara ulaşımı gerçekleştirilen NonoLive daha sonra AppStore ile IOS işletim sistemine sahip kullanıcılara da erişimi gerçekleşmiştir.

Peki nasıl kullanılır bu NonoLive diye soracaksınız. Şimdi bunu anlatalım

NonoLive Nasıl Kullanılır?

1- Öncelikle AppStore ve ya Play Store üzerinden uygulamayı mobil cihaza indirmek gerekir.

2 -Daha sonra uygulamayı açıp bulunduğunuz ülkeyi seçmemiz gerekecek.

3- Ülkeyi de seçtikten sonra ya telefon numarası ile ya da Faceebok, Google+ ve Twitter hesapları ile giriş yapmamız istenecektir. Bunlardan biri ile giriş yapacağız.

4- Daha sonrası artık kullanıcının Profil kısmını kendi özelliklerine göre düzenlemesidir.

5- Yayın yapabilmek için resim yüklemeniz istenecek. Resim yükledikten sonra artık canlı yayınızı yapabilirsiniz.

6- NonoLive uygulamasında canlı yayın yapmadan önce canlı yayın kurallarını okumanızı öneririz.

Aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz. Eğer NonoLive uygulaması ile aklınıza takılan sorular varsa değerli yorumlarınızı bekliyorum.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz