PUBG Gibi Oyunlar (2021)

- Advertisement -

PUBG Mobile, Dünya çapında en çok sevilen oyunlar arasında, yakın zamanda Hindistan Hükümeti , Çin bağlantısı nedeniyle ücretsiz battle royale oyununu yasaklamaya karar verdi . Hindistan’da hükümetin Çine ait 59 uygulamayıda yasakladı ayrıca pubg oyunu yasaklamasını istediği için şua trend oldu ve görünüşe göre yapılan dualar işe yarıyor. Hintli mobil oyun topluluğunun artık PUBG Mobile Çinli olmayan alternatifler aramaktan başka seçeneği yok.

PUBG Mobile’ın Çin dışı bazı alternatiflerini arayan oyunculardan biriyseniz, o zaman şanslısınız. Bu yazıda hem Android hem de iOS için bazı PUBG Mobile alternatiflerinden bahsetmaya çaılıştık hazır iseniz başalayalım.

Not: Oyunları indirmek için iso ve android kelimeleri üzerindeki bağlantıları tıklayarak indirebilirsiniz.

PUBG Mobil Alternatifleri

1. Garena Free Fire

PUBG Gibi Oyunlar (2021) 1

Garena Free Fire, Android ve iOS için oynaması ücretsiz bir battle royale oyunudur. Singapur merkezli bir şirket olan Garena, Free Fire’ dagıtımını yapıyor ve Vietnam merkezli 111dots stüdyosu, oyunun geliştiririyor..

Free Fire’ın oyun mekaniği PUBG Mobile’a çok benziyor. Ancak 100 oyuncu yerine Garena Free Fire, hayatta kalmak için birbiriyle savaşan 50 oyuncudan oluşuyor.

PUBG Mobile oyuncuları, ortalama grafikleri nedeniyle Free Fire’dan nefret edebilir, ancak kimse oyunun büyük bir oyuncu tabanına sahip olduğunu inkar edemez. Örneğin Garena Free Fire, 2019’un en çok indirilen mobil oyunuydu. Ayrıca Free Fire’ın yetersiz grafik kalitesinin nedeni, oyunun düşük kaliteli akıllı telefonlarda sorunsuz çalışacak şekilde optimize edilmiş olmasıdır.

Yine de, şaşırtıcı grafiklere takıntılı oyuncular için Garena, Free Fire Max olarak adlandırılacak gelişmiş bir Free Fire sürümü üzerinde çalışıyor.

Platformlar: Android ve iOS

2. Call of Duty: Mobil

PUBG Gibi Oyunlar (2021) 2

PUBG Mobile oynuyorsanız, Call of Duty: Mobile hakkında bilgi sahibi olmalısınız . Bunun nedeni, Call of Duty Mobile’ın PUBG Mobile’a karşı güçlü duran tek battle royale oyunu olmasıdır.

PUBG Mobile gibi, Call of Duty Mobile da Tencent Games’in bir yan kuruluşu olan TiMi Studios tarafından geliştirildi. Ancak oyun Amerika merkezli bir şirket olan Activision’ın bayrağı altında yayınlanıyor. Kısacası, gerçeğine rağmen Activision oyunu tamamen edilir gelişimi için Tencent için gelir küçük bir bölümünü öder olunan Activision tarafından.

COD Mobile’ı PUBG Mobile’dan ayıran gerçek, hızlı tempolu oynanışıdır. Call of Duty Mobile’da Battle Royale ve Multiplayer olmak üzere iki mod vardır. Battle royale modunda, 100 oyuncu ayakta kalan son oyuncu olmak için birbirlerine karşı çıkıyor. Ayrıca, battle royale oyunundaki her oyuncunun, oyunu daha da heyecanlı kılan bir operatör sınıfı seçmesi gerekir.

Öte yandan, Call of Duty Mobile Multiplayer modu sizi harika silahlar ve militarist operatör becerileriyle 5’e 5 bir duruma sokuyor.

Platformlar: Android ve iOS

3. Battlelands Royale

PUBG Gibi Oyunlar (2021) 3

Battlelands Royale, Finlandiyalı geliştirici Futureplay tarafından geliştirilen 32 oyunculu bir battle royale oyunudur. PUBG ve Call of Duty Mobile gibi oyunlarla karşılaştırıldığında Battlelands Royale tamamen farklı görünüyor. Grafikler oyundaki her şeyi sevimli gösteriyor, ancak bu oyunun rekabet edemeyeceği anlamına gelmiyor.

32 oyuncu bir araya gelir ve haritadaki diğer tüm oyuncuları öldürmek için mevcut tüm kaynakları kullanır. Battlelands Royale’de size daha fazla çeşitlilik sağlamak için farklı oyun modları var.

Battlelands Royale ile ilgili tek kötü şey, oyuncuların birbirleriyle iletişim kurmasını imkansız kılan sesli sohbet özelliğine sahip olmamasıdır.

Yine de harika bir oyun ve geliştiriciler oyunu daha da iyi hale getirmek için çok çalışıyor. Yani, PUBG Mobile’dan geçiş yapmayı planlıyorsanız, Battlelands Royale denemeye değer.

Platformlar: Android, iOS, Windows

4. Fortnite

PUBG Gibi Oyunlar (2021) 4

Fortnite, bir Amerikan şirketi olan Epic Games tarafından geliştirilmiş ve yayınlanmıştır. PC ve konsollar için PUBG’nin en büyük rakiplerinden biridir. Öte yandan Fortnite’ın mobil versiyonu, oyuncu tabanı açısından COD Mobile ve PUBG Mobile’dan çok geride. Ancak, kesinlikle harika bir oyun ve yukarıda bahsettiğimiz diğer PUBG Mobile alternatiflerine ilgi duymuyorsanız, o zaman belki Fortnite’ı deneyebilirsiniz.

Fortnite’tan karikatürize grafiklerinden ne kadar nefret ettiğiniz önemli değil, bunun dünya çapında milyonlarca oyuncu tarafından sevilen, iyi yapılmış bir oyun olduğunu kabul etmeniz gerekir.

Fortnite Battle Royale’de 100 oyuncu bir airbus’tan eli boş bırakılıyor. Adaya indikten sonra, oyuncular diğer tüm oyuncuları ortadan kaldırmak için buldukları kaynakları ve silahları kullanmak zorundadır.

Ne yazık ki, Android ve iOS için Fortnite söz konusu olduğunda, kontrolörü olmayan oyuncular bazen kendilerini bir dezavantajda bulabilirler. Buna rağmen Fortnite, PUBG Mobile’dan ayrılıyorsanız denemeye değer harika bir oyundur.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz