Signal’i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması

- Advertisement -

Signal, 2014 yılında hayata ge bir mesajlaşma hizmeti uygulamasıdır ve WhatsApp’ın kullanıcıların Facebook ve ortak şirketlerle bilgileri kabul etmesini ve paylaşmasını gerektiren yeni kullanıcı verileri politikasının duyurulmasının ardından son haftalarda indirmelerde patlama yaşandı. Sinyal şu an en güvenli olan uygulama. Önceliği, şifrelenmiş mesajları uçtan uca şifrelerken size ait olan her hangi bir bilgiyi kimse ile paylaşmıyor.kullanıcıların görüşmelerinin gizliliğini en iyi şekilde yaglıyor son birkaç gün içinde milyonlarca kişi uygulamayı indirdi. .

Neden Signal Kullanılır?

Basit bir deyişle; gizlilik. Signal kullanımının farklı olması dışında son yıllarda WhatsApp tarafından kullanılan uçtan uca şifreleme teknolojisinin aslında singal tarfından kopyalanmıştır. Metin veya sesli görüşmelerde gönderilen tüm içerik tamamen şifrelenmiştir ve ne platform ne de başka herhangi bir üçüncü taraf verilerinizi görüntüleyemez veya saklayamaz. Bu nedenle Signal’ın reklamcılığı, kimsenin bilgilerini izlemeden veya toplamadan istediklerini paylaşmakta ve yazmakta özgür olan kullanıcıların güvenliğine öncelik vermeye dayanıyor.

İnsanlar Neden Signal İndiriyor?

Son günlerde Signali Tesla’nın CEO’su Elon Musk bir twit atarak farkındalık yarattı ve son 1 hafta içinde uygulama milyonlar tarafından indirildi. musk 7 Ocak’ta hesabında ‘Sinyali Kullan’ yazan bir mesaj attı . Musk’ın daha sonra uygulamadan sorumlu kar amacı gütmeyen kuruluşa zaten bağış yaptığını ortaya koyan yayını ve WhatsApp veri politikasıyla ilgili tartışmalara ise bir cevap olmuş oldu.


Signal'i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması 1

Uygulamayı kullanmaya devam etmek isteyen herkesin kabul etmesi gereken WhatsApp’ın gizlilik politikası şartları , internet güvenlik uzmanları tarafından görüşme verilerinin Facebook ve diğer firmalarla paylaşılmasına izin verilerek kullanıcıların veri gizliliğinin ihlali olarak değerlendirildi .

Bu faktör kombinasyonu, uygulamayı Kasım 2015’ten bu yana Android kullanıcıları için kullanılabilir hale getirdi ve Play Store’da katlanarak 10 milyon indirmeyi aştı

Signal Nasıl Kurulur?

Signal’i kurmak WhatsApp’ta kurmak kadar basit. Başlamak için Android veya iOS cihazınıza Signal’i indirin ve kurun Uygulamayı ilk kez açarken, girişten sonra ve ardından erişim izinlerinin ve bildirimlerin verildiğini onaylamak için görünen pencerede Devam’a dokunun. Sırayla telefon numaranızı ve ülke kodunuzu girin. Sonra Onayla:


Signal'i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması 2
Signal'i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması 3

Bir altı haneli bir kod sonra SMS ile gönderilecektir uygulamada hesap oluşturmayı onaylamak için cep telefonunuza. Ayrıca kodla bir çağrı almayı da seçebilirsiniz. Ardından, işlemi tamamlamak için, çipiniz klonlanmış veya telefonunuza bir şey olsa bile uygulamaya yalnızca sizin erişebilmenizi sağlayacak dört basamaklı bir PIN oluşturmanız gerekecektir:


Signal'i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması 4
Signal'i Neden Kullanmalıyım? Tamamen Güvenli Mesajlaşma Uygulaması 5

Şimdi, bir kişiyle sohbet başlatmak için ekranın sağ alt köşesindeki kalem simgesine dokunun, kişi listeniz Signal’de görünecektir. Mesajı kimin alacağını seçin ve gönderin. Oradan, prosedür WhatsApp’a çok benziyor. Görüşme, uygulamanın ana ekranında görünecek ve her yeni mesaj olduğunda bildirim alacaksınız.

Uygulama sürekli olarak güncellenmektedir ve son zamanlarda sesli veya grup görüntülü görüşme seçeneği eklenmiştir. Uygulama, sohbetlerde resim, ses dosyası ve belge göndermenin yanı sıra gruplar oluşturmanıza da olanak tanır. Signal ayrıca karanlık bir moda sahiptir.

Arkadaşları Signal’e Nasıl Davet Ederim?

WhatsApps değişikliklerinden sonraki başarının ardından 500 milyondan fazla kişi Signal uygulamasını indirdi, arkadaşlarınızı uygulamayı indirmeye davet edebilir ve aranızda güvenli ve şifreli mesajlar olmasını sağlayabilirsiniz. İlk ekranda, üç nokta simgesine ve ardından arkadaşlarınızı davet edin:

Ardından gönderilecek mesajı yazın (veya varsayılanı koruyun) ve Kişilerle paylaş’ı seçin. Bu modda, davet SMS ile gönderilir ve telefon kişi listenizle ilişkilendirilir. Ayrıca WhatsApp, Messenger, Instagram Direct, e-posta ve diğerleri ile nasıl paylaşılacağını ve gönderileceğini seçin seçeneğine de dokunabilirsiniz .

WhatsApp Gruplarını Signal’e Taşıma

Rakip uygulamalar oldukları için WhatsApp ve Signal arasında doğrudan entegrasyon yoktur. Bu nedenle, yapabileceğiniz en iyi şey Signal’deki yeni gruba bir bağlantı göndermektir, böylece arkadaşlarınız ona erişebilir. Bunu yapmak için Signal’i açın, sağ üstteki üç nokta simgesine ve ardından Yeni Grup’a dokunun. En az bir katılımcı seçin, grubu adlandırın ve Oluştur’a dokunun:

Oluşturulan grupla, onu açın ve üç nokta simgesine gidin, Grup Ayarları’nı seçin ve Grup Bağlantısı’na dokunun ve WhatsApp gruplarınızdan herhangi biriyle paylaşın.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz