Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır ?

- Advertisement -

Snapchat son zamanlarda popüler olan yeni bir sosyal mesajlaşma uygulamasıdır. Her geçen gün sosyal platform sayısı artıyor. Ancak bir çoğu kullanıcıların dikkatini çekemeden kaybolup gidiyor. Snapchat bunların arasından sıyrılarak belli bir başarı elde etti. Abi anlatıyorsun iyi güzel de Snapchat Nedir ? diye soruyor olabilirsiniz, açıklayacağım. Ayrıca Snapchat Nasıl Kullanılır ? sorusununda cevabını vereceğim. Snapchat konusunda aklınıza takılabilecek her türlü bilgiyi de vereceğim, buna rağmen aklınızda soru işaretleri olan kısımlar kalırsa yorum yazarak sorabilirsiniz. Kullanımı çok basit ve çok keyifli bir uygulama, yazım hataları için şimdiden kusura bakmayın. Konu ile alakalı değerli yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Snapchat Nedir ?

Snapchat kullanıcıların belli bir süre zarfı için fotoğraf ve video paylaştıkları, bu fotoğraf ve videoya not ekleyebildikleri bir sosyal mesajlaşma platformudur. Diyelim bir fotoğraf paylaşıyorsunuz bu fotoğrafın karşı taraftaki kişilerin ekranında ne kadar süre gözükeceğini siz belirliyorsunuz, ardından bu fotoğraflar sistemden siliniyor. Ancak karşı taraf ekran görüntüsü alabilir, Snapchat buna izin veriyor ve ardından size ekran görüntüsü alındı diye uyarı bildirimi gönderiyor. Fotoğraf ve video gönderilerinize metin kısmından not ekleyebiliyorsunuz. Kullanım olarak diğer popüler mesajlaşma uygulamaları ile benzerlik gösterir. Arkadaş listesi ve özelliklerin kullanım şekli diğer uygulamalara benzemektedir, bu sebeple kolayca adapte olabilirsiniz. Snapchat uygulaması tamamen ücretsizdir, Android ve İOS işletim sistemleri için indirebilir, ardından uygulamayı açtığınızda karşınıza gelen sayfadan kayıt ol yazısına tıklayarak kayıt olup ardından kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanmaya başlayabiliriz ama bu Snapchat nasıl kullanılır diyorsanız onuda anlatalım.

Snapchat Nasıl Kullanılır ?

Uygulamayı indirip, kayıt olduktan sonra kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulamayı açtığınız ancak nasıl kullanacağız, nasıl yapacağız hemen madde madde ilerleyelim.

1- Sağ üstteki ikona tıklayarak kamera ön ve arka modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

2- Sol üstteki ikon ise kameranın flashının açık ve kapalı olmasını sağlıyor.

3- Sol alt kısımda yer alan ikona tıklayarak aldığınız ve gönderdiğiniz tüm Snapchat mesajlarını listeleyebilir ve hepsini orada görebilirsiniz.

4- Sağ alt kısımda yer alan ikona tıklayarak tüm arkadaş listenizi görebilirsiniz.

5- Fotoğraf çektiniz fakat göndermeden silmek istiyorsunuz, sol üstten çarpı ikonuna tıklayarak silebilirsiniz.

6- Fotoğrafı çektiniz, ardından fotoğrafın üzerine tıklayarak veya yukarıda bulunan “T” harfine tıklayarak üzerine not ekleyebilirsiniz yani yazı yazabilirsiniz.

7- Artık gönderdiğiniz Snapler gün içerisinde 2 kere bakılabiliyor, bu özellik yeni eklendi.

8- Bir başka yeni özellikte Hikaye modu. Hikaye modunda bir nevi duvar oluşturuyor, ister o günlük hem resim hem video paylaşabiliyorsunuz. 24 saat için sınırsız sayıda görüntülenebiliyor.

9- Fotoğraf çektikten son sol alt kısımda yer alan ikona tıklayarak görüneceği saniyeyi ayarlayabilirsiniz.

10- Geldi sıra çekilen Snapleri göndermeye, sağ alt kısımda bulunan şerit ikonuna tıklıyorsunuz ve kimlere göndermek istediğinizi seçiyorsunuz. Ardından alt kısımda mavi bir şerit oluşuyor ona tıklayarak seçtiğiniz kişi veya kişilere gönderebilirsiniz.

Burada Snapchat konumuz bitti, umarım akıcı ve anlaşılır bir konu olmuştur, yazım yanlışları için kusura bakmayın. Alt kısımda Snapchat resmi tanıtım videosunu izleyebilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz