Snapchat’in Snap Map Özelliği Nedir, Nasıl Kullanılır?

- Advertisement -

sosyal medya günümüzde hızla yaygınlaşmasıyla hayatımıza bir sürü uygulama girdi. Bunlardan en çok kullanılanlardan biri de Snapchat. Bildiğiniz gibi Snapchat’te fotoğraflarımızı çekip paylaşabiliyor, eğlenceli yüz efektleri ile keyifli vakit geçirebiliyoruz.  Snapchat artık çoğu uygulamada olan story yani hikaye paylaşma özelliğini çıkaran ilk uygulama olmasıyla da dikkat çekiyor. Hikaye özelliği bu kadar yayılmışken Snapchat durmuyor yeni özelliklerle kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. Yeni eklenen Snap Map özelliği ile arkadaşlarınızın yerini bulmak çok kolay. Evet bu yeni özellik kullanıcıların yerlerini harita üzerinde gösteriyor.

Bu özelliği kullanıp kullanmamak tamamen sizin isteğinize kalmış. Eğer arkadaşlarınızın sizi harita üzerinde görmesini isterseniz stories kısmını ”Our Story” yapmanız yeterli olacaktır. Tabii ki bazı kullanıcılar bu özelliği kullanmak istemeyebilir. Ben görünmez olmak istiyorum diyorsanız haritadayken sağ üst kısımda bulunan ayarlara girmeniz ve ”Ghost Mode” yani hayalet modunu seçmeniz gerekiyor. Eğer ”My Friends” seçeneğini seçerseniz sadece arkadaş olduğunuz kişiler sizi haritada görebilir. Fakat ben sadece bazı kişilerin benim nerede olduğumu görmesini istiyorum diyenlerdenseniz Snapchat bunu da düşünmüş. ”Select Friends” ile sadece seçtiğiniz arkadaşlarınız sizi haritada bulabilir.

Snap Map Nasıl Kullanılır?

Snapchat uygulamasındayken fotoğrafları yakınlaştırmak için yaptığımız hareketin tersini yaparak Snap haritasına girebilirsiniz.

Snapchat yaptığı bu özellikle sosyalleşmemize de katkıda bulunuyor. Haritada bulunan renklerle birlikte yakınınızdaki etkinlikleri görebilirsiniz. Dilerseniz bu etkinliklere katılır arkadaşlarınızla vakit geçirirsiniz.

Umarız yazımız hoşunuza gitmiştir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Aşağıdaki Snap Map Nasıl Kullanılır adlı videoyu da izleyebilirsiniz

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz