Steam hesap açamıyorum, hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu

- Advertisement -

Steam en çok kullanılan oyun platformu olarak karşımıza çıkıyor. Steam çok büyük ancak buna rağmen işlerini iyi götüren bir organizasyon, fakat bazen sorunlarda olmuyor değil. Bu konuyu da bir arkadaşımın Steam hesabı açmaya çalışırken yaşadığı bir sorun üzerine açıyorum. Arkadaşım bana Steam’da hesap açamıyorum dedi, ne gibi bir sorun alıyorsun dediğim de ise “hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu” gibi bir hata veriyor dedi. Neyse ki daha sonra sorunu çözdük şimdi bu sorunu nasıl çözdüğümüzü anlatacağım ardından olası Steam hesap açma problemi yaşayan arkadaşların neler yapabileceğini de paylaşmak istiyorum.

Steam hesap oluşturma isteğiniz başarısız oldu

Arkadaşlar bu sorun kullanıcı adından kaynaklanıyor, daha önce başkası tarafından alınmış ve hali hazırda kullanılan bir kullanıcı ismini almaya çalışıyorsanız böyle bir hata veriyor. Bildiğiniz üzere Steam üzerinde milyonlarca kullanıcı var, o yüzden öyle her ismi alamıyorsunuz, çoğu alınmış durumda, hal böyle olunca tabi ki böyle bir sorunla karşı karşıya kalabiliyoruz. Yani başka bir isim almayı denerseniz bu sorunu aşarsınız.

Ayrıca bir de şu konuda arkadaşlara bilgi vermek istiyorum, Steam’a kayıt olduktan sonra gelecek olan aktivasyon maili bazen spam kutusuna düşebiliyor, yani mail gelmedi kaydı tamamlamıyorum diye başka bir mail adresi ile sıfırdan kaydolmaya çalışmayın, spam kutusunu da kontrol etmeyin ihmal etmeyin. Ayrıca bazen mailler geçte gelebiliyor, biraz beklemenizde fayda var, çünkü o mail geçte olsa gelecektir 🙂

Aşağıdan diğer konularımıza göz atabilirsiniz

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz