Tbt Nedir, Neden Kullanılır?

- Advertisement -

#tbt nedir adlı konumuza hoş geldiniz. Sosyal medyada özellikle perşembe günleri yapılan paylaşımların açıklama kısmında #tbt etiketine sıkça rastlamaktayız. Kısa sürede popüler olan ve popülerliği gün geçtikçe artan bu etiketi hala kullanmamış ve ne anlama geldiğini bilmeyen kullanıcılar için bu yazıyı oluşturuyoruz.

Açılımı throwback thursday olan etiket özellikle Instagram’da geçmişteki fotoğraflarını paylaşmak isteyen arkadaşlarımızın açıklamalarında bulunuyor. Yani geçmişte çekildiğiniz bir fotoğrafı şimdi paylaşmak isterseniz #tbt etiketini kullanıp fotoğrafın eski olduğunu belli edebilirsiniz. Örneğin çocukluk fotoğraflarınızı da #tbt etiketiyle paylaşıp güzel bir nostalji yapabilirsiniz.

Throwback thursday 2006’da spor ayakkabılarıyla ilgili bir blog sahibinin paylaştığı nostaljik ayakkabı albümüne ”Throwback Thursday” adını vermesiyle başlıyor. Kısa sürede ünlüler tarafından da sıkça kullanılıp bu popülerliği yakalıyor.

Bahsettiğimiz gibi #tbt içinde perşembe geçtiği için perşembe günleri paylaştığımız gönderilerimizde kullandığımız bir etiket ama siz başka günlerde de throwback yapabilirsiniz. Bunun için #tbt yerine #tb etiketini kullanmanız yeterli olacaktır.

#tbt nedir adlı yazımızın sonuna geldik. Umarız aklınızdaki soru işaretleri giderilmiştir. Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın.

Tbt Nedir, Neden Kullanılır?

Aşağıdaki eğlenceli ”Tbt Nedir?” videosunu da izleyebilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz