Tumblr Nedir, Nasıl Kullanılır ?

- Advertisement -

Tumblr nedir diye sorduğunuza göre İnternet üzerinden bir blog yayınlama çabanız var demektir. Eğer bir blog yazmak istiyor ve pek bir şey bilmiyorsanız Tumblr başlangıç için en ideal blog servislerinden birisidir. Çünkü Tumblr diğer blog servislerine göre daha basit ve kolay kullanılabilen bir servistir. Şuan da diğer bir çok dev blog servisi geride bırakmayı başararak zirveye doğru emin adımlarla ilerliyor. Blog, WordPress ve Blogger gibi servisleri geçeceğe benziyor. Tumblr nedir sorusu ile ilgili bir şey daha söyleyeyim; Tumblr nedir sorusunu açıklamak Tumblr kullanmaktan daha zor.

Tumblr Nedir ?

Basit ve kolay kullanıma sahip ücretsiz bir blog servisidir. Yani isteyenler Tumblr üzerinden kendi blog sitelerini açabilirler. Tumblr blog servisini diğerlerinden ayıran en büyük özelliği sade ve anlaşılır olmasıdır. Minimalist bir yapıya sahip olan Tumblr blog servisinde karışık olan eklenti ve trackbackler yoktur. Göze hoş gelen bir yapısı ve kolayca düzenlenebilen tema bölümü vardır.

Tumblr Nasıl Kullanılır ?

Buraya tıklayarak Tumblr sitesine gidip üye olduktan sonra blog sayfanıza istediğiniz ismi verebiliyorsunuz. Örneğin yeknot.tumblr.com gibi bir blog adresiniz oluyor.

Daha sonra blog sayfanızın temasını istediğiniz gibi kolayca hazır temalar arasından seçim yaparak özelleştirebiliyorsunuz. İstediğiniz videoyu, resmi, yazıyı, sesi, sohbeti, alıntıyı veya bağlantıyı direk olarak paylaşabiliyorsunuz. Başka Tumblr bloglarını takip edebiliyorsunuz. Etiket yani hashtag kullanımı Tumblr servisinde de mevcuttur, yani #yeknot gibisinden sınırlama yapabilirsiniz.

Yani kısaca Tumblr’ da; Tıpkı bir sosyal medya platformu gibi blog tutabilir ve kendinize ait bir blog sayfası oluşturabilir ve sayfanızın görünümünü hazır temalardan seçerek kolayca düzenleyebilirsiniz. İstediğiniz her şeyi istediğiniz gibi paylaşabilir ve diğer blogları takip edebilirsiniz. Blogunuzu hem İOS hem Android üzerinden bile yönetebilirsiniz. Kolay ve basit yapısı, şık ve minimal görünümü ile Tumblr bağımlılık yapacak kadar güzel ve ücretsiz bir blog servisidir. Blog yazmaktan keyif alanların kesinlikle denemesi gereken oldukça sağlam bir blog servisidir.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz