Tumblr’a Müzik Player Nasıl Eklenir?

- Advertisement -

Diger sosyal medyadaki profillerin birbirinin aynısı olmasından sıkıldıysanız, kendi profilinizi istediğiniz gibi kişiselleştirmek istiyorsanız Tumblr tam olarak size göre bir platform. Tumblr’da yazı, fotoğraf, video ve ses paylaşabilir; diğer kullanıcıları takip edebilir veya mesajlaşabilirsiniz. Tumblr’a kaydolup blogunuzu oluşturduktan sonra temanızı belirleyebilir, blogunuz için bir çalma listesi oluşturup blogunuzu ziyaret eden kişileri kendi müzik zevkinizle tanıştırıp güzel vakit geçirmelerini sağlayabilirsiniz.

Sanatçı ruhlu arkadaşlarımız için olan bu platform biraz karışık gibi gözükse de aslında oldukça basit. Bu yazımız bloglarını çalma listesiyle eğlenceli hale getirmek isteyen ama bunu yapmayı bilmeyen arkadaşlarımız için.

İlk önce yapmanız gereken hesabınıza giriş yapmak. Sonra sağ üst köşede bulunan hesap bölümüne tıklamak ve açılan seçeneklerden ”Görünümü Düzenle”ye girmek. Ardından açılan sayfada bulunan ”Tema Düzenle”ye girmek. Tema düzenleye girdiğiniz zaman ”HTML’i Düzenle” yazan yere basmanız ve blogunuzu özelleştimek için açılacak sayfayı iki-üç saniye kadar beklemeniz gerekiyor.

Yeni bir sekmede bu sayfayı açmanız gerek.

Açılan sayfada player tercihiniz yapıp next’e basın. Edit Playlist adlı sayfaya geçeceksiniz. Çalma listenize koymak istediğiniz şarkıların Youtube linklerini sırayla buraya yapıştırın. İstediğiniz kadar koyabilirsiniz. Koymak istediğiniz şarkıları koyduktan sonra tekrar next’e basmanız gerekiyor. Burada son ayarları da yaptıktan sonra ”done” seçeneğine basın.

Çıkan linki kopyalayıp ilk başta açtığımız HTML’i Düzenle kısmına geri dönüyoruz. Genellikle kodların en sonunda yer alan </body> i buluyoruz. Kopyaladığımız SCM Music Player linkini bu kodun önüne yapıştırıyoruz.

Önizlemeyi güncelle dedikten sonra kaydet’e basıyoruz ve çalma listemiz blogumuzdaki yerini alıyor.

Tumblr’a müzik listesi eklemek işte bu kadar kolay. Umarız işinize yarayacak bilgiler vermişizdir. Yorumlarınızı ve isteklerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın. Aşağıdan ilginizi çekecek konulara ulaşabilirsiniz

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz