Twitter Kapatma, Hesap Silme, Dondurma Nasıl Yapılır ?

- Advertisement -

Twitter kapatma oldukça basit bir olaydır. Eğer Twitter hesabınızı silmek istiyorsanız buradaki makaleyi okumanız yeterlidir. Şunu da belirteyim arkadaşlar, Twitter dondurma diye bir buton yoktur, ileri de gelirse konuya eklerim.

Twitter Kapatma, Hesap Silme Nasıl Yapılır ?

Twitter Kapatma ve Twitter hesap silme işlemlerini yapmak isteyenlerin aşağıdaki adımları uygulamaları yeterlidir.

1. İlk olarak Twitter hesabınıza giriş yapın, sağ üst köşeden profil resminize tıklayın ve açılan sekmeden “Ayarlar” sekmesine tıklayın.

Twitter Kapatma, Hesap Silme, Dondurma Nasıl Yapılır ? 1

2. Karşınıza gelen sayfanın en altında bulunan “Hesabımı Devre Dışı Bırak” yazısına tıklayın. Hesabınızı dondurmak istiyorsanız bile yine de yapın.

Twitter Kapatma, Hesap Silme, Dondurma Nasıl Yapılır ? 2

3. Daha sonra karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Tamamını okuduktan sonra “Devre dışı bırak” yazısına tıklayarak hesabınızı dondurabilir ve silebilirsiniz.

Twitter hesabını kapatmayı anlattığımız videolu anlatımı da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter Hesabım Ne Zaman Silinir ? 

Arkadaşlar hesabınızı devre dışı bırak dedikten sonra 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapmazsanız hesabınız tamamen silinir. Twitter’ da size ait hiç bir bilgi kırıntısı kalmaz.

Twitter Hesabımı Nasıl Dondurabilirim ?

Twitter’ da aslında hesap dondurma diye bir şey yoktur. Sil dedikten sonra 30 gün içerisinde giriş yaparsanız hesap silme işlemi iptal olur.

Twitter Hesabınızı Niçin Kapatıyorsunuz ?

Eğer Twitter hesabınızı Twitter kullanıcı adı veya Twitter adresinizden memnun olmadığınız için kapatıyorsanız, kapatmanız gerek yok, bu işlemleri hesabınızı kapatmadan yapabilirsiniz. 

Twitter Hesabım Silinince Tüm Bilgilerim Görünmez Olur mu ?

Twitter üzerindeki tüm bilgileriniz silinir, ancak Google, Yandex, Bing gibi arama motorlarındaki bilgileriniz silinmez. Bu Twitter hesabınızla bağlantılı değildir.

Yeni Twitter Hesabı Açacaksanız Burayı Okuyun:

Eğer yeni bir Twitter hesabı açacaksanız ve eski kullanıcı adınızı ve mail adresiniz kullanmayı düşünüyorsanız, eski hesabınızı silmeden bu bilgilerinizi değiştirin, aksi halde o kullanıcı adını kullanamaz ve o mail adresine hesap alamazsınız.

.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz