Whatsapp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır (Resimli)

- Advertisement -

Bildiğiniz üzere Whatsapp dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarının başında gelmekte. Ama bu kadar çok sayıda kullanıcının son zamanlarda canını oldukça sıkan bir takım güncellemeler getirildi. Bu güncellemeler internet paketimizi iyice sömürmeye bizi ay bitmeden internetsiz bırakmaya başladı. Peki biz bu güncellemelerin getirdiği yüksek download yani indirmelerden nasıl kurtuluruz. Öncelikle bunların çoğu bize gönderilen tüm medyaların direk indirilmesi ile ilgili biz bu ayarı değiştirerek bize gönderilen medyaların ve dosyaların hangisini indirip hangisini indirmeyeceğimize karar veriyoruz. Fazlada uzatmadan sizlere bu ayarı nasıl yapacağınızı anlatayım.

  • İlk adımımız Whatsapp uygulamasını açıyoruz.
  • Whatsapp’ta sağ üst bölümde bulunan alt alta üç nokta simgesine tıklayarak seçeneklerın olduğu sayfayı açıyoruz.
  • Burada uygulamamızın ayarları her şeyi ayarlayabildiğimiz kısım karşımıza çıkıyor.
  • Bu kısımdan “Veri Kullanımları” butonuna tıklayarak bizi ilgilendiren kısıma giriş yapmış bulunuyoruz.
  • Buradan mobil veri kullanırken veya Wi-Fi kullanırken hangi tür medyaların indirileceğini ayarlıyoruz.
  • İnternetinizin Whatsapp’ta neredeyse hiç veri harcamamasını istiyorsanız; Mobil veri kullanırken hiç bir medyayı indirmeyin yani tüm tıkları kaldırın ve kaydedin.
  • Wi-Fi seçeneğinide istediğiniz gibi ayarlayın eğer Wi-Fi’da da az veri harcamak istiyorsanız aynısını uygulayın veya istediklerinizi seçin fotoğraflar,resimler ve videolar vs.
  • Arama ayarları sekmesinde ise yaptığınız Whatsapp aramalarında Whatsapp belli başlı özellikleri kısarak daha az veri kullanır ve aramalardada az veri kullanırsınız.
  • Ama bu seçeneği işaretlememenizi öneriyoruz; çünkü bu seçenek sizin aramanızı olumsuz yönde etkileyebilir.
Whatsapp Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır (Resimli) 1

Whatsapp’ın kullandığı verileri azaltmak bu ayarlar ile mümkün oldukça basit olan bu ayarları sorunsuz bir şekilde uygulayabilirsiniz. Merak etmeyin o medyalar artık telefonuza sizden izinsiz giremeyecek. Ayrıca aşağıdan ilginizi çekebilecek diğer konularımıza göz atabilirsiniz.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz