WhatsApp’ta Kalın, Eğik ve Üstü Çizili Yazı Yazma

- Advertisement -

Evet arkadaşlar son dönemlerin hatta ne son dönemi tüm mobil dönemlerin en etkin, en başarılı en en en uygulaması Whatsapp ile ilgili bir rehber ile daha karşınızdayız. Whatsapp’a gelen son güncellemeler arasında bulunan bazı kodlar sayesinde yazılarımızın şekilini değiştirebiliyoruz. Yani nasıl yazıyı değiştiriyoruz; şöyle efenim yazdığımız yazının başına ve sonuna belirli karakterler ekleyerek o yazıyı istediğimiz şekle sokabiliyoruz. Ama merak etmeyin bu işaretlemeleri karşınızdaki görmüyor. Karşımızdaki kişi sadece sokmak istediğimiz şekli görebiliyor.

WhatsApp’ta Kalın, Eğik ve Üstü Çizili Yazı Nasıl Yazılır

  • Öncelikle yazıya uygulayabileceğimiz üç şeklimiz var başlıktanda anlaşıldığı gibi bu şekiller:
  • Kalın, Eğik ve Üstü çizili yazı şekilleri.
  • Kalın yazmak için yazacağımız yazıyı iki yıldız arasına alıyoruz. *Yazı* bunu yazdığınızda gönderdiğiniz kişiye araya koyduğunuz Yazı kelimesi kalın bir şekilde gidecek.
  • Aynı şekilde italik yani eğik yazmak için ise yazacağımız yazıyı alt tirelerin içine alıyoruz. _Yazı_ bu şekilde.
  • Üstü çizili yazmak için ise daha doğrusu yazının ortası çizili gidiyor. Ama üstü çizili diye bahsedilmiş onuda yaparken yazacağımız yazıyı iki tane yaklaşık işareti içine alıyoruz. ~Yazı~ üstü çizgilide bu şekilde yazıyoruz.

Bir görsel ile yazı şekillerinin nasıl gözüktüğü hakkında fikir sahibi olmak isterseniz aşağıdaki görsele bakın.

Whatsapp’ta kalın,eğik ve üstü çizili yazı yazmak bu kadar basit arkadaşlar takıldığınız bir yer olursa yorum olarak belirtin ve biz sizlere yardımcı olalım.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz