Windows 10: Popüler karanlık mod nihayet daha iyi hale geliyor

- Advertisement -

Microsoft, piyasaya sürülmesinden iki yıldan fazla bir süre sonra, popüler bir Windows 10 işleviyle ilgilenmek ve sonunda onu daha iyi ve her şeyden önce daha tutarlı hale getirmeye sonunda karar vermiş görünüyor .Öncelikle kullanıcılar gözleri yormayan bir windows istiyor.

Windows 10: Koyu Mod geliştirildi
Windows 10, 2018’in sonundan beri karanlık bir moda sahip , ancak tüm kullanıcılar bundan memnun değil. Microsoft ile her zamanki gibi , tasarımda yapılan değişiklikler genellikle tüm sisteme yayılmaz. Bunun yerine, bazı alanlar unutulur bu, Windows 10’un karanlık modunda hala geçerli. Bir sonraki büyük tasarım güncellemesiyle, Windows 10’un karanlık modu çok daha tutarlı bir şekilde tasarlanmalıdır. Tüm öğeleri içermeli ve daha önce olduğu gibi basit bir sağ tıklama ile kalmamalı

  • Yazılım serisi: Microsoft Windows
  • Sürüm: 20H2 Derlemesi
  • Diller: Türkçe, İngilizce
  • Lisans: tam sürüm
  • Platformlar: Windows, Windows 9x
  • Üretici: Microsoft
  • Türler: İşletim Sistemleri

Windows Latest’e göre , iç kaynakların Microsoft’un Windows 10’un karanlık modunu revize edeceğini doğruladığı söyleniyor . Artık her durumda tamamen siyah bir versiyon olması gerekmediği de kesinleşti. Şimdi daha koyu gri bir mod geliyor. Microsoft, kullanıcılarına hangi tür karanlık modu tercih sorarak karanlık ve koyu gıri seçebilecegiz.

Windows 10’daki yeni karanlık mod şu şekilde görünebilir:

Windows 10: Popüler karanlık mod nihayet daha iyi hale geliyor 1

Mevcut karanlık modda, sistemin bağlam menüleri ve açılır pencereleri özellikle dikkat çekicidir ve açık renklerde fark ediliyor. Düğmelerde Windows 10’dan önceye uzanan bazı beyaz alanlar da vardır. Öte yandan, başlat menüsünde, görev çubuğunda veya bilgi merkezinde herhangi bir sorun yoktu.

Windows 10: Yeni Karanlık Mod 2021’de geliyor

Microsoft, Windows 10’un yeni karanlık modu için belirli bir tarih hakkında henüz yorum yapmadı. 2021 için planlanan Sun Valley güncellemesi ile birlikte bilgisayarlara gelmesi gerekiyor.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz