Youtube benzeri en iyi 10 video izleme sitesi

- Advertisement -

Youtube benzeri video izleme siteleri arayan arkadaşlar kesinlikle doğru yere geldiler. En iyi video izleme siteleri başlığında sizler için en iyi olarak nitelendirdiğim tam 10 adet video izleme sitesini paylaşacağım. Bildiğiniz üzere ülkemizin yasalarına uymayan videoları barındırdığında ve bunları mahkeme kararı varken kaldırmadığı vakit Youtube engelleniyor. Örneğin; Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili hakaret içeren bir video varsa ve kaldırmıyorsa veya deaş ile ilgili övücü bir videoyu barındırıyorsa devletimiz doğal olarak erişim engeli getirebiliyor. Bu gibi durumlarda veya genel olarak kullanabileceğiniz en iyi 10 video izleme sitesini sizlerle paylaşacağım. Bu video izleme sitelerini neye göre belirlediğimi sorarsanız, arkadaşlar en çok kullanılan, hızlı ve stabil siteleri, tasarımları da özellikle hoşuma gidenleri toparladım, umarım beğenirsiniz. Görsellerin üzerindeki bağlantıları kullanarak sitelere gidebilirsiniz.

Youtube benzeri en iyi 10 video izleme sitesi

1- Youtube – tıkla siteye git.

Youtube zaten bir şey söylemeye gerek yok, ancak son dönemdeki reklamlar yüzünden TV’ den Youtube’ u kullanamaz hale geldik, illa oraya da mı adblock kurak ne yapak yani.

2- Vimeo – tıkla siteye git.

Vimeo Youtube’un en yakın rakibi olarak görülebiliyor, ülkemiz de çok yaygın bir kullanıma sahip olmasa da dünya çapında büyük bir üne sahip olduğunu söyleyebilirim.

3- Dailymotion – tıkla siteye git.

4- Google Videolar – tıkla siteye git.

Google’un videolar arama kısmı, öyle yabana atılır değil, stabil ve hızlı, kesinlikle bulamadıklarınızı bir de burada aratın.

5- Break – tıkla siteye git.

Özellikle komik videoların, komik ve viral cliplerin, komik resimlerin oluşturduğu büyük bir video izleme sitesi diyebilirim.

6- İzlesene – tıkla siteye git.

Türkiye’nin video sitesi sloganıyla yayın hayatına başlayan izlesene halen büyümeye çalışan yerli bir girişim, ne iyi ne kötü arası, bir alternatif olarak bir kenarda duruyor, göz atabilirsiniz.

7- Metacafe – tıkla siteye git.

Youtube’ dan bile daha iyi görüntülü videolar sunan ender video izleme sitelerinden birisidir. Çok popüler ve çok büyük bir sitedir, ülkemiz de bir dönem özellikle ero*ik aramalar için  çokça kullanılan Metacafe halen güncelliğini koruyor.

8- TV.com – tıkla siteye git.

Adı üstünde TV dizileri ve yapımları üzerine yoğunlaşan her dizinin fragmanını, bölümünü ve röportajlarını bulabileceğiniz çok büyük bir video izleme sitedir, buraya da bir göz atmanızda fayda var diye düşünüyorum.

9- Twitch – tıkla siteye git.

Oyunlar üzerine canlı yayınları veya kayıt yayınları izleyebileceğiniz dünyanın en büyük sitelerinden birisidir.

10- Yandex Videolar – tıkla siteye git.

Bir çok alanda beklentiyi karşılamasa da kenarda durabilir.

Kendi beğenilerim ve en çok kullanılan sitelere göre bir liste oluşturdum, umarım işinizi görür.

- Advertisement -

Yeni İçerikler

İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz